Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:

Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o 16:30, dla dorosłych po mszy św. o godz. 18.00.

Gorzkie Żale zwykle w środy i soboty po mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po mszy św. o godz. 9:00. Wyjątkowo w tę sobotę nie będzie Gorzkich Żali z racji na nabożeństwo I sobotnie.

Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 6:30.

W tym tygodniu będziemy obchodzili I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

- W I czwartek modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele o godz. 17:15

- W I piątek dodatkowa msza św. o godz. 16:30, a droga krzyżowa dla dzieci będzie po tej mszy świętej. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po mszy św. porannej i przede mszą wieczorną o godz. 17:50.

- Nabożeństwo I sobotnie od godz. 17.00 wg znanego już porządku: o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego. Sakramentu, o 17:35 medytacja, o 18:00 Eucharystia, a po niej część  różańca, litania do Matki Bożej i po błogosławieństwie końcowym Apel Jasnogórski.

Zachęcamy do praktykowania jałmużny wielkopostnej. Jak każdego roku przygotowane są skarbonki, które dziś możemy wziąć i które wypełnione przyniesiemy w Niedzielę Miłosierdzia. Celem tegorocznej jałmużny są potrzebujący ludzie starsi. 

W następną niedzielę po mszy św. o godz. 10.30 katecheza dla rodziców, którzy chcą w najbliższym czasie ochrzcić dziecko w naszej parafii.

Siostry od Aniołów z ul. Łąkowej zapraszają do włączenia się w akcję „Anielska Misja Pomocy Kapłanom”. Celem misji jest wsparcie kapłanów przez modlitwę i ofiarę. Siostry zapraszają na spotkania modlitewne z konferencją w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 16:30 do domu sióstr przy ul. Łąkowej 15. Pierwsze spotkanie 2 marca.

W marcu i w kwietniu będzie można skorzystać z pomocy w wypełnianiu deklaracji PIT w salce na plebanii w czwartki o godz. 17.00.

Nasza parafia organizuje autokarowy wyjazd na beatyfikację Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca w Warszawie. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 60 zł.

Zainstalowano w minionym tygodniu witraże w naszej świątyni. Zostaną one poświęcone 15 marca podczas mszy św. o godz. 12.00. Na stronie internetowej naszej parafii możemy znaleźć ich opis i wyjaśnienie. 

Uroczysta msza święta ku czci św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 4 marca br. (środa) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. Zapraszamy do uczestnictwa.

Ukazał się marcowy numeru „Dróg Miłosierdzia”, który może być wspaniałą pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu. Proponujemy artykuł pod tytułem "Spowiedź bez formułki" zawierający praktyczne informacje dla osób korzystających z sakramentu pokuty. Polecamy też tekst o wielkopostnych wyzwaniach: poście, modlitwie i jałmużnie, a także inne ciekawe artykuły.