W tym tygodniu:

28 stycznia wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

29 stycznia wspomnienie bł. Bolesławy Lament, dziewicy.

31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko

1 lutego wypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie według znanego nam już porządku: od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, 17.35 medytacja, 18.00 msza św., a po niej część różańca, litania do Matki Bożej, a po błogosławieństwie Apel Jasnogórski.                   

2 lutego w następną niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00, podczas której w sposób szczególny będziemy modlić się za siostry zakonne mieszkające na terenie naszej parafii: siostry od Aniołów mieszkające na ul. Łąkowej i siostry Misjonarki św. Rodziny mieszkające na ul Dobrej. Uroczysta msza św. celebrowana z okazji Dnia Życia Konsekrowanego przez ks. Abp. Tadeusza Wojdę będzie miała miejsce 2 lutego o godz. 11.00 w katedrze. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece gromnice.

W następną niedzielę żegnamy też żłóbek. Zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku o godz. 17.00.

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo dziękujemy naszym parafianom za możliwość spotkania w waszych domach. Dziękujemy za życzliwość, wiele ciepłych słów, za ciekawe spostrzeżenia i propozycje dotyczące posługi księży i życia wspólnoty parafialnej, a także za stawiane pytania, na które staraliśmy się odpowiadać. Dziękujemy również za złożone podczas kolędy ofiary na potrzeby kościoła, a także te złożone na potrzeby kapłanów. Bóg zapłać!

Osoby, które zapisały się na samolotową pielgrzymkę do Fatimy proszone są o zgłoszenie się do Ks. Łukasza, w celu dopełnienia wszelkich formalności.

Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku w dniach od 31 stycznia do 2 lutego 2020 r. organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej pod hasłem „On żyje i chce, abyś żył”. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach osoby powyżej 16. roku życia.

Spotkanie noworoczne Rodziny Radia Maryja odbędzie się w niedzielę 2 lutego br. w parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Dobrzyniewie. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Do uczestnictwa zapraszamy członków Rodziny Radia Maryja z parafii Archidiecezji Białostockiej.

Naszym parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!