Ogłoszenia Duszpasterskie
33 Niedziela Zwykła - Uroczystość NMP Ostrobramskiej 16.11.2025
W liturgii w najbliższym tygodniu będziemy obchodzili:
- wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej w poniedziałek 17 listopada,
- wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny we wtorek 18 listopada,
- wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego we czwartek 20 listopada.
- wspomnienie Ofiarowania NMP w piątek 21 listopada,
- wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej w sobotę 22 listopada. Będziemy się modlić tego dnia za naszego pana Organistę, za zespół „Jezus Drogą”, za scholę Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca, a także za dziecięcą scholę parafialną i za wszystkich, którzy angażują się w śpiew podczas liturgii w naszym kościele.
Następna niedziela to ostatnia niedziela roku liturgicznego, będzie przeżywana jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
Na spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy w następną niedzielę po Mszy św. o godzinie 10:30, natomiast spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się również w następną niedzielę po wieczornej Eucharystii.
Prosimy o zapisanie się do parafii osoby, które na jej terytorium mieszkają, lecz nie są zapisane. Wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiamy bowiem na podstawie kartoteki parafialnej.
Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!
Ogłoszenia Kurii Metropolitalnej Białostockiej:
Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty "Wszyscy jesteśmy kapłanami." Wykład wygłosi dominikanin - ojciec Szymon Popławski. Zapraszamy w środę, 19 listopada, do Archikatedry Białostockiej na Eucharystię o godz. 18.00, a o godzinie 19.00 na wykład do ARKAD KATEDRALNYCH (wejście „A”).Więcej informacji na facebookowej stronie "Szkoła Wiary Białystok" www.facebook.com/SzkolaWiaryBi… i na plakacie.
Czcicieli Miłosierdzia Bożego i wszystkich chcących modlić się za wstawiennictwem bł. Michała Sopoćki zapraszamy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w niedzielę 30 listopada. W tym dniu przypada 37. rocznica umieszczenia doczesnych szczątków Sługi Bożego Michała Sopoćki w krypcie dolnego kościoła. W programie: o godz. 15.00 – Koronka i Msza Święta w Sanktuarium, o godz. 16.00 – konferencja w oratorium dolnego kościoła. Wydarzenie to zakończy obchody 50-lecia śmierci bł. Michała Sopoćki.
Forum liderów z Karolem Sobczykiem dla osób ze wspólnot formacyjnych odbędzie się w najbliższą sobotę (22 listopada) w parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Dojlidach i jest organizowane przez Białostocką Szkołę Ewangelizacji. Zapisy na stronie chcejezusa.pl