Osoby, które nie zdążyły się wyspowiadać przed świętami będą mogły jeszcze uczynić to jutro. Kapłani będą dostępni dodatkowo w poniedziałek 23.12 od godziny 15.00 do 18.00.

24 grudnia wtorek – Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu tylko rano o godz. 6:30, wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej tradycyjny charakter, niech będzie poprzedzona modlitwą, czytaniem fragmentu Pisma Św. o narodzeniu Chrystusa, połammy się opłatkiem, wspólnie śpiewajmy kolędy.

Pasterka o północy, a w pierwszy dzień świąt msze św. jeszcze o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W drugi dzień świąt, święto Św. Szczepana pierwszego męczennika, msze święte jak w każdą niedzielę. W kolejne dni oktawy świąt Bożego Narodzenia będziemy przeżywali święto św. Jana Ewangelisty (27.12) i świętych Młodzianków (28.12)

W następną niedzielę 29.12 będziemy przeżywali święto św. Rodziny z Nazaretu, po mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert kolęd zespołu Jezus Drogą.

Wychodząc z kościoła możemy jeszcze nabyć opłatki oraz świece Caritas na stół świąteczny w cenie 8 zł mała i 15 zł duża. Z tyłu kościoła stoi choinka, pod którą można składać paczki z pieluszkami, chusteczkami i artykułami potrzebnymi dla małych dzieci. W ten sposób wspierać możemy akcję „Paczuszka dla maluszka” a przez nią dzieci z Domu Samotnej Matki w Supraślu, dom dziecka oraz potrzebujące dzieci z naszego województwa. Akcja trwa do 2 lutego.

Wizytę duszpasterską w tym roku rozpoczniemy 27 grudnia. Cały rozkład kolędy znajdziemy  na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przed kościołem. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 i będzie trwała maksymalnie do 21.00.
Prosimy o przyjęcie kapłanów i odprowadzenie do następnego mieszkania. Niech będzie to czas wspólnej modlitwy i interesujących spotkań. W tym tygodniu w piątek 27.12 odwiedzimy mieszkańców ul. Towarowej 2, 2A, ul. Dalekiej 9. W czasie kolędy kancelaria będzie czynna tylko rano od godz. 8.00 do 9.00.

W przyszłym roku w listopadzie organizowana będzie pielgrzymka z naszej parafii do Fatimy. Wszelkie informacje u ks. Łukasza.

Naszym parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia i jak najlepszego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia!