Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą trwały przez trzy dni od następnej niedzieli. Poprowadzi je ks. dr Bogdan Skłodowski wicerektor naszego seminarium. Msze św. w niedzielę wg porządku niedzielnego, w poniedziałek 16 grudnia i wtorek 17 grudnia  o godz. 6:30, 9:00, 16:30 i 18:00.

W sobotę 21 grudnia od godzin porannych będziemy odwiedzali chorych w naszej parafii. Prosimy o zapisywanie w zakrystii danych chorych, którzy chcieliby przyjąć sakramenty święte przed świętami Bożego Narodzenia.

Przypominamy, że Roraty w naszej parafii są odprawiane w każdy poniedziałek, środę i w sobotę o godz. 6:30. Weźmy ze sobą na tę mszę św. lampiony, aby ze światłem w ręku oczekiwać na Chrystusa – Światłość świata. W poniedziałki i środy po Mszy św. roratniej zapraszamy wszystkich jej uczestników, zarówno dzieci i dorosłych, na wspólny poranny posiłek na plebanię do salki.

Wychodząc z kościoła możemy nabyć opłatki, sianko na stół wigilijny przygotowane przez młodzież oazową, oraz świece Caritas w cenie 8 zł mała i 15 zł duża. Na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przed kościołem możemy znaleźć rozkład kolędy – wizyty duszpasterskiej. Przypominamy i zachęcamy do zapisywania się do parafii te osoby, które na terenie naszej parafii mieszkają, a nie są do niej zapisane.

Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

- Wspomnienie dowolne NMP z Guadelupe  – 12 grudnia w czwartek

- Wspomnienie św. Łucji -  13 grudnia w piątek. Będzie to także kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r.  w naszej ojczyźnie. W modlitwach pamiętajmy o ofiarach stanu wojennego.

Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św. dziś po mszy św. o godz. 10:30.

Akademickie Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 15-17 grudnia
w kościele p.w. NMP Matki Kościoła o godz. 19.30. Rekolekcje wygłosi Ks. Łukasz Mikołajczyk, orionista, wraz z wolontariuszami wspólnoty „Drabina Jakubowa”. Spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego odbędzie się we środę 18 grudnia o godz. 19.00 w Aula Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (Pałac Branickich).

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.