Weźmy ze sobą na tę mszę św. lampiony, aby ze światłem w ręku oczekiwać na Chrystusa – Światłość świata. W poniedziałki i środy po Mszy św. roratniej zapraszamy wszystkich jej uczestników, zarówno dzieci
i dorosłych, na wspólny poranny posiłek na plebanię do salki.

Wychodząc z kościoła możemy nabyć opłatki, sianko na stół wigilijny przygotowane przez młodzież oazową, oraz świece Caritas w cenie 8 zł mała i 15 zł duża. Na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przed kościołem możemy znaleźć rozkład kolędy – wizyty duszpasterskiej. Przypominamy i zachęcamy do zapisywania się do parafii te osoby, które na terenie naszej parafii mieszkają, a nie są do niej zapisane.

W tym tygodniu będziemy przeżywali w liturgii:

- Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – 3 grudnia we wtorek

- I czwartek miesiąca – 5 grudnia- modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.15

- I piątek miesiąca – 6 grudnia – msze św. o godz. 6:30, 16:30 i 18:00.

- Wspomnienie św. Ambrożego oraz I sobota miesiąca – 7 grudnia. Matka Boża w Fatimie prosiła, byśmy się oddali Jej Niepokalanemu Sercu. W  pierwsze soboty mamy taką możliwość, dlatego te nabożeństwa pierwszosobotnie chcemy zaakcentować i zaprosić na nie naszych parafian. Wychodząc naprzeciw słowom Matki Bożej, a także naszym możliwościom i potrzebom, proponujemy nowy układ nabożeństw w pierwsze soboty miesiąca:

Godz. 17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy

Godz. 17:30 Medytacja tajemnic różańcowych

Godz. 18:00 Msza św.

Godz. 18:45 Modlitwa różańcowa (jedna część), 

po różańcu litania do Matki Bożej i Apel Jasnogórski. 

Przypominamy, że  aby dobrze przeżyć nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi należy być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć tego dnia komunię św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

W następną niedzielę II Adwentu będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Przez całą niedzielę za tydzień będziemy gościli w naszej parafii Ks. Jana Greckiego, pierwszego proboszcza naszej parafii. Ks. Jan jest aktualnie proboszczem parafii w Łubiance. Przyjedzie do nas, by wspólnie się modlić, głosić Słowo Boże. Będziemy mogli w miarę naszych możliwości wesprzeć inicjatywy ks. Jana dotyczące remontów budynku parafialnego w Łubiance.

Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św. w następną niedzielę po mszy św. o godz. 10:30.

Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, który będzie pomocą w przeżywaniu czasu Adwentu i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Polecamy zwłaszcza artykuły o postaciach, które liturgia przedstawia nam jako przewodników na Adwent: proroka Izajasza, św. Jana Chrzciciela, św. Józefa i Maryję.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.