O godz. 12.00 będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwach o dzieciach, które przyjmą dziś Chrystusa pierwszy raz do swego serca, o ich rodzinach i wszystkich bliskich.

Przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Duch Świętego, która będzie miała miejsce w następną niedzielę. Każdego dnia podczas Nabożeństwa Majowego odmawiane są modlitwy związane z Nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o kończącym się czasie spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Pozostały jeszcze tylko 2 tygodnie.

W najbliższym tygodniu w liturgii obchodzimy:

- wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych w środę 24 maja, jest to także dzień modlitw za Kościół w Chinach.

- wspomnienie św. Filipa Nereusza w piątek 26 maja - jest to także Dzień Matki,

w modlitwach polecamy nasze mamy: te żyjące i te, które odeszły już do Pana.

Uczniów klas ósmych zapraszamy na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania w następną niedzielę o godz. 18:00.

Dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły po raz pierwszy do Stołu Pańskiego, zapraszamy na rocznicę I Komunii św. w następną niedzielę na Eucharystię godz. 10:30.

Zapraszamy serdecznie wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia oraz wszystkich wiernych do uczestnictwa w Wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 27 maja br. o godz. 19.30 w Archikatedrze. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

Zbiórka na pomoc małemu Filipkowi Martyniukowi, który urodził się z krótszą jedną nóżkę będzie przeprowadzona w następną niedzielę po każdej Mszy św. O Filipku można się dowiedzieć więcej z naszej strony internetowej. Bóg zapłać za okazaną pomoc!

Przedszkole Sióstr Misjonarek św. Rodziny z ul. Dobrej informuje o dodatkowej rekrutacji do przedszkola. Są jeszcze miejsca do najmłodszej grupy: 2 lata i 6 miesięcy (skończone) oraz 3 - latków. Przedszkole organizuje też dzień otwarty we wtorek 30 maja od godz. 16.00 do 17.30.

Dziękujemy Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca za biały ornat, który został ofiarowany parafii. Dar ten upamiętnia 10 rocznicę powstania Wspólnoty w naszej parafii. Bóg zapłać!

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!