Uczniów klas 8 szkoły podstawowej zapraszamy dziś na pierwsze spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18:00. Przypominamy, że zgodnie nowymi wytycznymi ks. Arcybiskupa bierzmowanie jest przewidziane w pierwszej klasie szkoły średniej.

Sakrament bierzmowania zostanie udzielony młodzieży z naszej parafii, która już ukończyła swoje przygotowanie, w najbliższy czwartek 11 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00. Sakramentu udzieli ks. bp Henryk Ciereszko.

Katecheza dla rodziców przed chrztem ich dzieci będzie miała miejsce w następną niedzielę po Eucharystii o godz. 10:30 w kościele.

Uroczystość odpustową Matki Bożej Fatimskiej, patronki naszej parafii i naszego kościoła będziemy obchodzili 13 maja w najbliższą sobotę. Porządek nabożeństw odpustowych:

- godz. 6.30 Msza św., a po niej część różańca radosna,

- godz. 9.00 Msza św., a po niej część różańca światła, o godz. 15:00 Msza św. ślubna,

- godz. 16.00 część różańca bolesna, o 16.30 Msza św.

- godz. 17.30 część różańca chwalebna, o godz. 18.00 uroczysta Msza św., po niej Nabożeństwo Majowe i procesja wokół kościoła. Homilie odpustowe wygłosi ks. Romuald Szubzda – z DKE w Białymstoku. W dzień odpustu zapisywane będą intencje na Msze św. składkowe, które będą odprawiane w naszym kościele podczas samej uroczystości i w ciągu roku.

Na Rodzinny Festyn Parafialny zapraszamy w następną niedzielę 14 maja na plac przy kościele w godzinach od 15.00 do 18.00, w programie przewidziane są występy zespołów „Winnica” i „Co tu się święci?”, dmuchańce, konkursy, kiermasz ciast i inne atrakcje. Serdecznie zapraszamy.  UWAGA: Parking na placu kościelnym będzie zamknięty od godzin porannych!

Uroczystość św. Stanisława bp. i męczennika, głównego Patrona Polski obchodzimy w poniedziałek 8 maja. Msze św. w naszym kościele jak w dzień powszedni.

Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny są sprawowane każdego dnia po Mszy św. wieczornej.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!