W tym tygodniu będziemy przeżywali:

-  w poniedziałek 7 października wspomnienie NMP Różańcowej,

-  w piątek rozpoczynamy w naszej parafii Nabożeństwo Eucharystyczne tzw. 40 godzinne Nabożeństwo. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i adoracji Pana Jezusa ukrytego pod postacią chleba. Kazania wygłosi nam ks. ppłk. Stefan Zdasienia.

Msze św. : w piątek o godz. 6.30, 9.00, 16.30 i 18.00., w sobotę o 6.30, 9.00 i 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 16.30 z racji na dwa śluby) i w niedzielę wg porządku niedzielnego. 

W przyszłą niedzielę będziemy też obchodzić rocznicę ostatniego z objawień fatimskich.
O godz. 18.00 uroczysta Eucharystia, w czasie której będziemy dziękować Panu Bogu za 20 lat istnienia naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na tę Eucharystię, a po niej na procesję wokół kościoła kończącą 40 godzinne Nabożeństwo.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe każdego dnia o godzinie 17.30 w naszym kościele. Do prowadzenia różańca zapraszamy nasze wspólnoty: w poniedziałki – Przyjaciół Oblubieńca, we wtorki Odnowę w Duchu Św., w środę koła żywego różańca, w czwartki dzieci, w piątki oazę, w soboty ministrantów.

Przyjmujemy na wypominki, przygotowane kartki leżą na stoliku przy wejściu do kościoła. Zachęcamy do modlitwy za naszych zmarłych.

Próba chóru parafialnego odbędzie się w środę po mszy św. wieczornej. Zapraszamy chętne osoby do śpiewania w naszym chórze.

Od 1 do 15 października będziemy mogli głosować na różne projekty, które będą finansowane z Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 30 przygotowała dwa projekty:  pierwszy zakładający remont sali do gimnastyki korekcyjnej, drugi projekt zakładający budowę ogólnodostępnego wielofunkcyjnego placu zabaw na Bojarach. Zachęcamy do głosowania na nasze projekty. Głosować można drogą internetową lub w sposób tradycyjny po mszach o godz. 10.30 i 12.00  6 i 13 października
u nauczycieli i uczniów szkoły czekających przed kościołem.

Na stronie internetowej parafii oraz w gablocie znajdziemy tekst przewodniczącego KEP dotyczący zbliżających się wyborów do parlamentu. Zachęcamy do lektury.

Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych zaprasza na spotkanie, różaniec i Mszę św. w niedzielę 13 października o godz. 17.00. przy kościele Ducha Św. Spotkania odbywają się w II niedzielę miesiąca: o godz. 17.00 spotkanie w bibliotece, o godz. 18.00 niedzielna Eucharystia w kościele.

Ukazał się październikowy numer "Dróg Miłosierdzia". Jego głównym tematem jest praca misjonarzy oraz powołanie każdego chrześcijanina do głoszenia Ewangelii. Materiały przybliżają osoby i miejsca, w których pracują nasi misjonarze. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.