Rozpoczyna się dziś Tydzień Miłosierdzia, dziękujemy Panu Bogu za wszystkich, którzy pomagają i służą drugiemu człowiekowi. Modlimy się dzisiaj szczególnie za Caritas - organizację kościelną, dzieło pomocy ludziom potrzebującym. Dziękujemy naszym parafianom za jałmużnę wielkopostną, za pomoc poszkodowanym przez wojnę na Ukrainie, za wypełnione torby samarytanki, wsparcie osób potrzebujących, a także za wsparcie potrzeb naszej parafii.

Spotkanie dzieci klas III i ich rodziców przed I komunią świętą odbędzie się dziś po mszy św. o 10:30, a wieczornej Eucharystii zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie przygotowujące do tego sakramentu. Wspierajmy naszymi modlitwami osoby przygotowujące się do sakramentów świętych i ich rodziny.

Na Nabożeństwo Drogi Światła zapraszamy w najbliższy poniedziałek po mszy św. wieczornej do naszego kościoła.

Następna niedziela to w Polsce Niedziela Biblijna, Narodowy dzień Czytania Pisma Świętego i początek Tygodnia Biblijnego.

W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii przedstawiciela fundacji papieskiej „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. Fundacja ta, skierowana przez Ojca Świętego do pomocy chrześcijanom dyskryminowanym i prześladowanym ze względu na wiarę, swoje działania opiera na 3 filarach: modlitwie, przekazywaniu informacji o sytuacji wyznawców Chrystusa i pomocy materialnej. Więcej o tym opowie Tomasz Zawal, dyrektor biura regionalnego Pomocy Kościołowi w Potrzebie z Poznania.

Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca z naszej parafii będzie obchodziła w następny poniedziałek jubileusz 10-lecia istnienia, Z tej racji już dziś zapraszamy naszych parafian na uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem bp. Henryka Ciereszko w poniedziałek 24 kwietnia o godz. 18.00.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!