W Poniedziałek Wielkanocny ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.

Katecheza dla rodziców przed chrztem ich dzieci odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 10:30.

Msza św. składkowa za wszystkich zmarłych z naszej parafii i naszych bliskich zmarłych zostanie odprawiona we Wtorek Wielkanocny o godz. 9.00.

W najbliższy piątek z racji na Oktawę Świąt Wielkanocnych nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Święto Miłosierdzia Bożego obchodzimy w drugą Niedzielę Wielkanocną. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w święta po Mszy św. o godz. 9.00. Następna niedziela to dzień patronalny Caritas. Do puszek zbierane będą ofiary na potrzeby Caritas naszej Archidiecezji.

XI Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia, 16 kwietnia br. Grupy pielgrzymkowe będą przemieszczały się pięcioma trasami, a wyruszą sprzed następujących kościołów w Białymstoku:

1.    Kościół św. Maksymiliana, ul. Św. Maksymiliana (Jaroszówka) o godz. 13.00

2.       Kościół Niepokalanego Serca Maryi, ul. Ks. Suchowolca (Dojlidy) o godz. 13.00

3.       Kościół św. Stanisława B.M., ul. Wiadukt (Nowe Miasto) o godz. 13.00

4.       Kościół Przemienienia Pańskiego, ul. Klepacka (Starosielce) o godz. 12.45

5.       Kościół NMP Królowej Rodzin, ul. NMP Królowej Rodzin (Bacieczki) o godz. 13.00

Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka wieńcząca pielgrzymowanie będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce. Nasza parafia rusza spod kościoła ok. godz. 14.00, łączymy się z grupą idącą z Dojlid.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego w naszym kościele: kapłanom, służbie liturgicznej, lektorom, panu organiście, zespołowi Jezus Drogą, panom kościelnym, a także tym, którzy sprzątali kościół i przygotowali  ołtarz wystawienia i grób Pański: osobom ze Wspólnot zwłaszcza Odnowy w Duchu św. i Przyjaciele Oblubieńca. Dziękujemy kwiaciarni „Kwiatownia” z ul. Wasilkowskiej za przygotowanie dekoracji kwiatowych. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach osobiście w kościele czy za pomocą internetu.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego! Niech Zmartwychwstały Chrystus rozjaśnia mroki naszego życia i prowadzi nas do swego Królestwa po drogach tego świata!