Za tydzień, ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na budowę ołtarza Matki Bożej Miłosierdzia w białostockiej archikatedrze.

Z okazji Dnia Kobiet w środę 8 marca w naszych modlitwach będziemy szczególnie pamiętali o wszystkich paniach.

Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:

Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o 16:30, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

Gorzkie Żale zwykle w środy i soboty po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 9:00. Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 6:30.

W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 katecheza dla rodziców, którzy chcą w najbliższym czasie ochrzcić dziecko w naszej parafii. Również w następną niedzielę po każdej Mszy św. swoim świadectwem podzielą się z nami członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 34. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana w czwartek, 9 marca 2023 roku, o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Na misterium „Męka w godzinie ciszy” na gitarę, perkusję i piasek zapraszamy do naszego kościoła w niedzielę 19 marca (za 2 tygodnie) po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00.

Caritas Archidiecezji Białostockiej zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia m.in. poprzez udział w akcji „Torba Samarytanka” – zbiórka artykułów o długim terminie ważności dla osób najuboższych. Papierową „Torbę Samarytankę” przygotowaną przez Caritas należy zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności – najpóźniej do końca marca do Parafii.

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla Związków Niesakramentalnych, które odbędą się w dniach 9 i 10 marca 2023 r. (czwartek i piątek). Msza Święta z nauką rekolekcyjną będzie odprawiana o godz. 17:30 w starym kościele Farnym. Rekolekcje na temat "Miłość pomimo…" wygłosi ks. Dominik Budzicki. W piątek po Eucharystii spotkanie integracyjne w sali za Katedrą.

Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników świata medycznego na Rekolekcje Wielkopostne do Domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 w Kleosinie w dniach 10-11-12 marca br. Na rekolekcje zapraszamy środowisko medyczne i niemedyczne związane ze Służbą Zdrowia. Rozpoczną się w piątek 10 marca o godz. 18.00 w kaplicy Domu Księży Werbistów w Kleosinie.

Ukazał się marcowy numeru „Dróg Miłosierdzia”, który może być wspaniałą pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu, a także Mały Przewodnik Katolicki – pismo dla dzieci. Prosimy o wzięcie czasopism ze stolika.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżywania wielkopostnego czasu.