Spotkanie przed I komunią dzieci klas 3 i ich rodziców odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 10:30. W następną niedzielę na godz. 17.15 zapraszamy na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

Wspomnienie św. Franciszka i Hiacynty Marto, dzieci fatimskich przypada w poniedziałek 20 lutego. Przez ich orędownictwo będziemy się modlić o pokój na świecie, za naszą parafię i za nasze rodziny.

W najbliższą środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze święte o godz. 6.30, 9.00, 16.30 i 18.00. Posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy św., nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wielki Post to czas pokuty i nawrócenia, zbliżania się do krzyża Chrystusa. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele będą celebrowane według następującego porządku: 

- Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o 16:30, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

- Gorzkie Żale w środy i soboty po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 9:00.

- Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 6:30.

Dzień Seminarium Duchownego będziemy przeżywali w naszej parafii w następną niedzielę. Będziemy gościli w naszej parafii ks. Mariana Strankowskiego, Rektora Seminarium, który wygłosi kazania i będzie prosił o wsparcie uczelni. Ks. Rektor Seminarium wydał odezwę, którą możemy znaleźć na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem. Informujemy również, że od 13 lutego przebywa w naszej parafii na urlopie dziekańskim al. Michał Wiszowaty z 4 roku seminarium.

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza w Środę Popielcową - 22 lutego 2023 roku do wspólnej modlitwy w intencji narzeczonych, małżeństw i rodzin. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji małżeństw starających się o dar potomstwa. Następnie od 19:00 do 20:00 będzie miała adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy). Modlitwa ta odbywa się 22 dnia każdego miesiąca w kaplicy przy klasztorze Sióstr Pasterzanek w Białymstoku przy ul. Orzeszkowej 5/2.

Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza na doroczne spotkanie członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które odbędzie się w najbliższy czwartek 23 lutego. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00 odprawioną w dolnym kościele parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!