Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

- wspomnienie św. Scholastyki w piątek 10 lutego,

- wspomnienie NMP z Lourdes w sobotę 11 lutego. Modlimy się w tym dniu za osoby chore. Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 6.30 i 18.00. Prosimy aby do tego sakramentu przystąpiły osoby mające poważne choroby, powinny być one w stanie łaski uświęcającej. 

W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 będzie miała miejsce katecheza dla rodziców pragnących w najbliższym czasie ochrzcić swoje dziecko w naszej parafii.

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo dziękujemy naszym parafianom za możliwość spotkania w waszych domach. Dziękujemy za życzliwość, wiele ciepłych słów, za ciekawe spostrzeżenia i propozycje dotyczące posługi księży i życia wspólnoty parafialnej, a także za stawiane pytania, na które staraliśmy się odpowiadać. Dziękujemy również za złożone podczas kolędy ofiary na potrzeby kościoła, a także te złożone na potrzeby kapłanów. Bóg zapłać! W czasie kolędy odwiedziliśmy 1414 mieszkań, w kartach kolędowych mieliśmy tych mieszkań 2102. Przyjęło nas zatem 2/3 osób wpisanych do kartoteki parafialnej. Okazało się jednak, że od ostatniej kolędy ponad 200 osób zmieniło miejsce zamieszkania i wyprowadziło się z terenu naszej parafii. Bóg zapłać za to, że widzicie w naszej parafii i kościele nasze wspólne dobro, o które trzeba się troszczyć i o które trzeba dbać. Dziękujemy raz jeszcze za dar waszych serc, również  za to, że także w ciągu roku wspieracie naszą parafię ofiarami czy to składanymi na tacę, czy wpłacanymi na konto parafii.

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne małżeństw niesakramentalnych, które odbędzie się 9 lutego (środa). Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00 w starym kościele Farnym. Następnie spotkanie formacyjno-integracyjne w sali za Katedrą. 

Drogi Miłosierdzia i Mały Przewodnik Katolicki znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła, prosimy o zabranie miesięczników ze sobą i życzymy dobrej lektury.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!