Msza św. za zmarłego papieża seniora Benedykta XVI zostanie odprawiona dziś w archikatedrze o godz. 18.00.                            

Uroczystość Objawienia Pańskiego będziemy obchodzili  w piątek 6 stycznia. Msze św. jak w niedzielę, poświęcenie kredy na każdej Eucharystii. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na misje. Będzie to także I piątek miesiąca – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7:00 i o godz. 17:45. Orszak Trzech Króli wyruszy po mszy św. o godz. 11:00 w katedrze. Zachęcamy do udziału.

W tym tygodniu także przypadają: I czwartek miesiąca. Będziemy się modlić o powołania kapłańskie
i zakonne, oraz I sobota miesiąca, na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy od godz. 17:00.

Zapraszamy na wspólne kolędowanie w naszym kościele

- z Chórem Akademickim UwB w piątek 6 stycznia po Mszy św. wieczornej

- z zespołem Jezus Drogą w niedzielę 8 stycznia po Mszy św.  wieczornej 

Święto Chrztu Pańskiego przypada w następną niedzielę 8 stycznia. Będziemy dziękowali Bogu za sakrament chrztu. Przypominamy o katechezie dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu w naszej parafii. Ma ona ma miejsce w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 10.30. Osoby, które zamierzają ochrzcić swoje dzieci proszone są o uczestnictwo w katechezie.

Kolęda w tym tygodniu: 

2.01.2023 (pn) – ul. Kraszewskiego, 28, 28B, 30A, 34

3.01.2023 (wt) – ul. Kraszewskiego 21A, 22, 22A, 28A, 24-43

4.01.2023 (śr) – ul. Kraszewskiego 21, 23, 23A

5.01.2023 (czw) – ul. Kraszewskiego 8, 10, 13,14, 15, 15A, 17/1, 17C, 18, 19A

Dziękujemy za miłe spotkania w czasie kolędy, konstruktywne rozmowy, okazaną życzliwość i otwarte serca. Przypominamy, że w czasie kolędy kancelaria parafialna czynna jest tylko rano w godz. 8.00-9.00.

Jeśli chodzi o nasze życie parafialne to w 2022 r. w naszym kościele zostało ochrzczonych 55 dzieci, I komunię św. przyjęło 64 dzieci, 21 par przyjęło sakrament małżeństwa, a do 76 razy kapłani przyszli do osób potrzebujących z sakramentem chorych. Pochowaliśmy 34 osoby zmarłe.

Jeśli chodzi o prace przy parafii to w minionym roku zostały zrobione i zamontowane kolejne witraże, zostało zmodernizowane oświetlenie w kościele, zwłaszcza w prezbiterium. Doposażone zostały też nasze salki parafialne. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają naszą parafię finansowo i sprawiają, że możemy utrzymać nasz kościół i budynki parafialne.

Zapraszamy do lektury styczniowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Dla dzieci przygotowany jest „Mały Przewodnik Katolicki”. Miesięczniki znajdziemy na stoliku wychodząc z kościoła, prosimy o zabranie ich ze sobą.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy Szczęśliwego Nowego Roku! Niech Chrystus Pan, prowadzi nas po drogach czasu, a Matka Najświętsza wyprasza nam potrzebne łaski! Wszystkiego najlepszego w 2023 roku!