Uroczystość Bożego Narodzenia obchodzi się przez 8 dni. W drugi dzień świąt obchodzimy  święto Św. Szczepana pierwszego męczennika, Msze święte będą jak w każdą niedzielę. Ofiary przeznaczamy na KUL oraz Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku. W kolejne dni oktawy będziemy przeżywali święto św. Jana Ewangelisty (27.12), świętych Młodzianków męczenników (28.12) oraz święto świętej Rodziny (30.12). W ostatnim dniu roku kalendarzowego (31.12) zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne za przeżyty rok o godzinie 17:30, a następnie na uroczystą Eucharystię.

W następną niedzielę, 1.01, pierwszy dzień nowego roku, będziemy przeżywali Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze św. jak w każdą niedzielę. 1 stycznia kończymy oktawę Bożego Narodzenia.

Z tyłu kościoła stoi choinka, pod którą można składać paczki z pieluszkami, chusteczkami i artykułami potrzebnymi dla małych dzieci. W ten sposób wspierać możemy akcję „Paczuszka dla maluszka”, a przez nią potrzebujące maleństwa. Akcja trwa do 2 lutego.

Wizytę duszpasterską w tym roku rozpoczniemy 27 grudnia. Kolęda będzie trwała od poniedziałku do piątku i będzie się rozpoczynała od godz. 16.00, mamy nadzieję na owocne spotkania z naszymi parafianami w ich domach. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła w czasie minionego roku. Polecamy Bogu w modlitwach wszystkich ofiarodawców.

W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

27.12 (wt.)  z ul. Towarowej 2, 2A, ul. Dalekiej 9.

28.12 (śr.) z ul. Dalekiej 1, 1A, 3, 5, 7,

29.12 (czw.) z ul. Dobrej 8, 10, 14, 14A, 18

30.12 (pt)  z ul. Słonimskiej i Przygodnej.

Cały grafik kolędowy znajdziemy na parafialnej stronie internetowej, w gablocie przed kościołem oraz na folderach, rozniesionych do waszych skrzynek pocztowych. W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano w godzinach od 8.00 do 9.00.

Wyrażamy wdzięczność osobom ze Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca oraz z innych wspólnot z naszej parafii za przygotowanie kościoła i ubranie żłóbka.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom chcemy życzyć jak najlepszego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia! Niech Chrystus Pan, który narodził się 2000 lat temu w Betlejem, rodzi się nieustannie w naszych sercach. Otwierajmy te serca na Jego miłość. Błogosławionych Świąt!