W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

- wspomnienie dowolne św. Mikołaja bp. we wtorek 6 grudnia,

- wspomnienie św. Ambrożego bp., i doktora Kościoła – 7 grudnia w środę,

- Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia. Msze św. o godz. 6:30, 9:00, 16:30 i 18:00.  Od godz. 12.00 do 13:00 „Godzina łaski”, zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

- wspomnienie dowolne NMP Loretańskiej w sobotę 10 grudnia

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą trwały przez trzy dni od następnej niedzieli. Poprowadzi je ks. dr Dariusz Kucharek ojciec duchowny Wyższego Seminarium w Drohiczynie. Msze św. w niedzielę wg porządku niedzielnego, w poniedziałek 12 grudnia i wtorek 13 grudnia  o godz. 6:30, 9:00, 16:30 i 18:00.  

Błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa będzie miało miejsce w następną niedzielę po każdej Mszy św. 

Katecheza przed chrztem dzieci będzie miała miejsce w następną niedzielę po Mszy św. o 10:30.

W sobotę 17 grudnia od godziny 9:00 będziemy odwiedzali chorych w naszej parafii. Prosimy o zapisywanie w zakrystii lub w kancelarii danych chorych, którzy chcieliby przyjąć sakramenty święte przed świętami Bożego Narodzenia.

Przypominamy, że Roraty w naszej parafii są odprawiane w każdy poniedziałek, środę i w sobotę o godz. 6:30. Przynosimy ze sobą na tę Mszę św. lampiony, aby ze światłem w ręku oczekiwać na Chrystusa – Światłość świata. Uczestników rorat zapraszamy później do salek na plebanię na małe śniadanie.

Wychodząc z kościoła możemy nabyć opłatki, oraz świece Caritas w cenie 15 zł mała i 25 zł duża.

Młodzież oazowa rozprowadza natomiast sianko na stół wigilijny, ofiary przy tym złożone są przeznaczone na fundusz młodzieżowy. Przypominamy i zachęcamy do zapisywania się do parafii te osoby, które na terenie naszej parafii mieszkają, a nie są do niej zapisane.

Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają utrzymanie naszego kościoła poprzez składane ofiary, oraz wpłaty na konto parafialne.

Zapraszamy na sztukę teatralną ”Opowieść wigilijna” w wykonaniu alumnów naszego Seminarium. Spektakl odbędzie się 09 grudnia o godz. 19.00 w budynku AWSD. Zapisy w zakrystii.

Ukazał się grudniowy numer "Dróg Miłosierdzia", który może być pomocą w przeżyciu Adwentu i dobrym przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia, a także czasopismo dla dzieci Mały Przewodnik Katolicki. Prosimy o wzięcie czasopism ze stolika.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.