Szczególnym wyrazem naszego oczekiwania może być udział w mszach świętych roratnich. W naszej parafii zapraszamy do uczestnictwa w roratach w każdy poniedziałek, środę i w sobotę godz. 6:30. Weźmy ze sobą na tę mszę św. lampiony, aby ze światłem w ręku oczekiwać na Chrystusa – Światłość świata. Po Mszy św. roratniej zapraszamy wszystkich jej uczestników, zarówno dzieci i dorosłych, na wspólny poranny posiłek na plebanię do salki. Adwentem rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i nowy rok duszpasterski, którego temat brzmi: "Wierzę w Kościół Chrystusowy".

Wychodząc z kościoła możemy nabyć opłatki, świece Caritas w cenie 15 zł mała i 25 zł duża, oraz adwentowe kalendarze dla dzieci w cenie 10 zł.

Zachęcamy osoby, które od niedawna mieszkają na terenie naszej parafii, do zapisania się do parafii. Przypominamy, że większość spraw kancelaryjnych jest załatwiana na podstawie kartoteki parafialnej, natomiast do danej parafii należy się przez fakt zamieszkania na jej terenie, a nie zameldowania.

W tym tygodniu będziemy przeżywali w liturgii:

- Święto św. Andrzeja Apostoła – 30 listopada w środę.

- I czwartek miesiąca – 1 grudnia- modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.15

- I piątek miesiąca – 2 grudnia – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej oraz przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:45. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.

- Wspomnienie św. Franciszka Salezego oraz I sobota miesiąca – 3 grudnia. Porządek nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi jest następujący: godz. 17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Medytacja tajemnicy różańcowej, Modlitwa różańcowa (jedna część), litania do Matki Bożej i o godz. 18:00 Eucharystia. Przypominamy, że  aby dobrze przeżyć nabożeństwo pierwszosobotnie należy być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć tego dnia komunię św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św., będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na ten cel. Ofiary złożone na tacę będą natomiast przeznaczone na potrzeby naszej archidiecezji.

Na naszej parafialnej stronie internetowej znajdziemy zaproszenia na adwentowe rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych, parlamentarzystów, samorządowców i prawników, oraz na dzień skupienia Kół Żywego Różańca. Nasze parafialne rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 11,12,13 grudnia.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia i jak najlepszego przeżywania Adwentu!