Katecheza przygotowująca rodziców do chrztu ich dzieci, odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 10:30. Takie katechezy odbywają się zawsze w drugie niedziele miesiąca po Eucharystii o godz. 10:30.

Przypominamy, że I komunia święta w tym roku szkolnym przewidziana jest w niedzielę 21 maja 2023 roku. Przez cały rok będą trwały przygotowania do tego sakramentu. Na pierwsze spotkanie dzieci klas III i ich rodziców zapraszamy w następną niedzielę 18 września po Mszy św. o godz. 10:30.

Kandydaci do bierzmowania z klas I szkół średnich powrócą dziś do przygotowań do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o godz. 18.00.

Dzień Objawień Fatimskich przypada we wtorek 13 września – Zapraszamy do wspólnej modlitwy według następującego programu:

- godz. 6:30 Msza św., po niej  Różaniec: Tajemnice radosne,

- godz. 16:30 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec: Tajemnice światła, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

- godz. 17:30 – Różaniec: Tajemnice bolesne,

- godz. 18:00 - Msza św., a po niej Różaniec: Tajemnice chwalebne oraz  Procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej i zakończenie nabożeństwa. Wieczornemu nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Dariusz Sokołowski, proboszcz parafii NMP Matki Kościoła
w Białymstoku. Cały program znajdziemy w gablocie oraz na naszej parafialnej stronie internetowej.

Inne obchody liturgiczne w tym tygodniu:

- wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi w poniedziałek 12 września,

- wspomnienie św. Jana Chryzostoma we wtorek 13 września,

- święto Podwyższenia Krzyża Św. w środę14 września, Msze św. jak w dzień powszedni,

- wspomnienie Matki Bożej Bolesnej w czwartek 15 września,

- wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana w piątek 16 września.

W następną niedziele będziemy gościli w naszej parafii ks. Adriana Karwowskiego, kapłana z naszej diecezji, który wkrótce wyjedzie na misje do Tanzanii. Będziemy mogli wesprzeć misjonarza naszymi modlitwami i ofiarami złożonymi na tacę.

30 Próbna Białostocka Drużyna Harcerek "Montes" zaprasza dziewczynki z klas od IV do VIII szkoły podstawowej na pierwszą zbiórkę naborową. Spotkanie osób chętnych 17 września w sobotę o godzinie 11.00 przed kościołem.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.