- w piątek 20 września  wspomnienie św. Andrzeja, Pawła towarzyszy – męczenników koreańskich

- i w sobotę 21 września święto św. Mateusza Apostoła.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI wraz z rodzicami w niedzielę 22 września o godz. 17.00

Dziękujemy panom Henrykowi i Zygmuntowi za odmalowanie sal, w których odbywają się spotkania w naszej parafii. Dziękujemy również paniom, które pomogły te sale posprzątać. Niech Pan Bóg wynagrodzi.

Ogłoszenia Kurii Metropolitalnej:

W sobotę 21 września  o godzinie 11.00 w Katedrze będzie sprawowana Msza Święta inaugurująca rok formacyjny Ministrantów, Ruchu Światło Życie i innych wspólnot młodzieżowych Archidiecezji Białostockiej. Liturgii przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie zaproszone są wszystkie wspólnoty młodzieżowe naszej Archidiecezji wraz z księżmi odpowiedzialnymi za ich formację.

Spotkanie formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sali przy Katedrze białostockiej (od strony zakrystii) w sobotę, 21 września 2019 roku o godz. 10.00. W programie: konferencja i Msza św. o godz. 12.00 oraz omówienie aktualnych zagadnień Kół Żywego Różańca. Zapraszamy do uczestnictwa.

W roku 40-lecia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbędzie się 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty - na Jasną Górę. Na pielgrzymkę, która odbędzie się w niedzielę, 29 września br., są zaproszeni członkowie i kandydaci KWC, a także wszyscy, którym bliska jest sprawa wolności i trzeźwości. Program i inne informacje są dostępne na stronie kwc.oaza.pl, a zgłoszenia na wspólny wyjazd są przyjmowane do 22 września b.r. pod numerem tel. 85 8730601 oraz mailowo, na adres: proboszcz@kozince.pl"

Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do wzięcia udziału w kampanii charytatywnej „Torba Samarytanka” prowadzonej w ramach obchodów akcji Kromka Chleba dla Sąsiada. Akcja prowadzona jest na rzecz osób ubogich i najbardziej potrzebujących seniorów z naszego miasta i archidiecezji. Aby włączyć się w to dzieło wystarczy po Mszy Świętej zgłosić się do zakrystii w celu odebrania specjalnej torby, którą należy wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności, a następnie wypełnioną zwrócić do Parafii do najbliższego czwartku.  Za każdy gest dobrej woli składamy serdeczne: Bóg zapłać!