Msza św. uroczysta o godzinie 18.00, po mszy św. procesja z figurą Matki Bożej i adoracja do godziny 21.00 zakończona Apelem Maryjnym. Tego dnia również księża z naszego dekanatu Białystok Białostoczek będą przeżywali swoją konferencję dekanalną  w naszym kościele. Rozpoczną ją mszą św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity, serdecznie zapraszamy na tę Eucharystię.

W sobotę 14 września w liturgii obchodzone jest Święto Podwyższenia Krzyża. Tego dnia odbędzie się modlitewne wydarzenie „Polska pod Krzyżem”, na lotnisku w Kruszynie koło Włocławka. Cała Polska ma się łączyć w modlitwie pod krzyżem za Kościół, naszą ojczyznę i rodziny. W naszej parafii będziemy modlić się w tych intencjach częścią bolesną różańca o godz. 17.30, podczas Eucharystii o godz. 18.00, a także specjalną modlitwą pod krzyżem misyjnym po mszy św.  Zachęcamy wszystkich chorych i cierpiących, bym zwłaszcza tego dnia ofiarowali swoje cierpienia i modlitwy w wyżej wymienionych intencjach.

Spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św. będzie miało miejsce w następną niedzielę 15 września po mszy św. o godz. 10.30.

Spotkania kandydatów do bierzmowania: w niedzielę 15 września o godz. 17.00 klasy VII i VIII, w niedzielę 22 września o godz. 17.00 klasy VI.

Ministranci i wszyscy, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu będą mieli swoje spotkanie w najbliższy piątek 13 września po mszy św. wieczornej.

Od jakiegoś czasu działa nowa strona internetowa naszej parafii pod adresem www.mbfatimskiej.archibial.pl Strona będzie ciągle aktualizowana, ale już można tam znaleźć najpotrzebniejsze informacje takie jak ogłoszenia parafialne, informacje kancelaryjne, itd. Znajdziemy tam też list prezydium episkopatu dotyczący lekcji wychowania LGBT w szkołach.

W niedzielę 22 września br. organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Sokółki. Zapisy przyjmowane są  przez internet – na stronie www.rozanostocka.pl. Tam też znajdziemy szczegółowe informacje.

Zachęcamy do zaopatrywania się i czytania prasy katolickiej, znajdziemy ją na stoliku przy wejściu do kościoła.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.