W naszej parafii gościmy dziś ks. Macieja Słyża, kapłana pracującego w Peru. Możemy wesprzeć materialnie misyjną pracę przy wyjściu z kościoła. Zebrane dziś ofiary podczas mszy są przeznaczone na potrzeby naszej archidiecezji. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno -Katechetyczne
w Białymstoku. Bóg zapłać!

W tym tygodniu będziemy przeżywali:

Jutro 2 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza święta z tej okazji zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów na wspólną modlitwę.

3 września (wtorek) – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, a także pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W pierwszy piątek będzie dodatkowa msza św. o godz. 16.30, zapraszamy na nią zwłaszcza dzieci. 

XIX Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru odbędzie się w Białymstoku
w piątek, 6 września br.  Rozpocznie się on o godz. 10.00 przy Pomniku Katyńskim
i przejdzie ulicami miasta do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie o godz. 11:30 Mszę Świętą odprawi Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda. Jesteśmy zaproszeni na to wydarzenie.

7 września o godz. 7.00 wyruszy z Katedry Pielgrzymka Piesza do Krypna, zapisujmy się na nią w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

Od poniedziałku pracują w naszej parafii nowi księża. Witamy wśród nas ks. Marka Czecha i ks. Łukasza Żuka. Życzymy owocnej posługiwania. Jako księża duszpasterze na początku tego nowego roku szkolnego i katechetycznego chcemy zaprosić wszystkich do współpracy. Na początek chcielibyśmy zaprosić na spotkanie liderów wspólnot działających przy naszej parafii. Chcielibyśmy się spotkać w najbliższy piątek po mszy św. wieczornej na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

Rozpoczęły się prace dotyczące poprawy nagłośnienia. Zostały przeprowadzone badania akustyczne i ustalono w jakich miejscach i jakie mają być głośniki. Póki co mamy nagłośnienie tymczasowe. Proszę wszystkich o odrobinę cierpliwości. Wierzę, że za ok. miesiąc uda się zamontować nagłośnienie docelowe.

Zachęcamy do nabycia nowego nr. Dróg Miłosierdzia, w którym znajdziemy niezwykle ciekawe artykuły, m.in. wywiad z naszym ks. arcybiskupem na temat aktualnych problemów.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.