Dziś także rozpoczynamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. W ramach kursu przewidziana jest msza św. o godz. 18.00 oraz prelekcja w dolnym kościele. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Zapraszamy osoby przygotowujące się do małżeństwa. Zakończenie kursu 15 września.

W tym tygodniu będziemy przeżywali:

- we wtorek 13 sierpnia dzień objawień fatimskich. O godz. 18.00 msza św., po niej procesja maryjna i adoracja do godz. 21.00 zakończona apelem maryjnym.

- Wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe, w środę 14 sierpnia,

- 15 sierpnia w czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte tego dnia według porządku niedzielnego. Poświęcenie ziół, kwiatów
i tegorocznych plonów po każdej mszy św.   

- 17 sierpnia wspomnienie św. Jacka.

W następną niedzielę wychodząc z kościoła, będziemy mogli wspomóc diecezjalne Radio I wrzucając ofiarę do puszek.

W niedzielę 18 sierpnia, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego  w Białymstoku, odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne upamiętniające mieszkańców naszego miasta pomordowanych w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku.  Z tej okazji godz. 18.00 w Sanktuarium odprawiona będzie msza święta w intencji poległych oraz za mieszkańców Białegostoku, a o godz. 20.00 odbędzie się modlitwa przy Krzyżu – Pomniku przy ul. Gen. Maczka. Zapraszamy wiernych naszego miasta.

Dziś oficjalnie dziękujemy za pracę w naszej parafii ks. Krzysztofowi Rogożyńskiemu. Pracował tu przez rok, przez kilka miesięcy był kapelanem hospicjum. Dziękujemy za jego gorliwość i życzymy, by go Bóg prowadził po ścieżkach życia i zawsze mu błogosławił. Ks. Krzysztof przechodzi do parafii Zwiastowania NMP w Dobrzyniewie. Do naszej parafii zostali natomiast skierowani ks. dr Łukasz Żuk i ks. Marek Czech, rozpoczną swoją pracę 26 sierpnia.