Szczególnym wyrazem naszego oczekiwania może być udział w Mszach świętych roratnich. W naszej parafii zapraszamy do uczestnictwa w roratach w każdy poniedziałek, środę i w sobotę o godz. 6:30. Weźmy ze sobą na tę Mszę św. lampiony, aby ze światłem w ręku oczekiwać na Chrystusa – Światłość świata. Adwentem rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i nowy rok duszpasterski, którego temat brzmi: "Posłani w pokoju Chrystusa". Stanowi on trzeci rok programu duszpasterskiego pod hasłem: "Eucharystia daje życie".

Na spotkanie dotyczące naszego udziału w Synodzie zapraszamy dziś po Mszy św. o godz. 18:00.

Wychodząc z kościoła możemy nabyć opłatki, sianko na stół wigilijny oraz świece Caritas w cenie 10 zł mała i 20 zł duża.

Zachęcamy osoby, które od niedawna mieszkają na terenie naszej parafii, do zapisania się do parafii. Przypominamy, że większość spraw kancelaryjnych jest załatwiana na podstawie kartoteki parafialnej, natomiast do danej parafii należy się przez fakt zamieszkania na jej terenie, a nie zameldowania.

W tym tygodniu będziemy obchodzili w liturgii:

- Święto św. Andrzeja Apostoła we wtorek 30 listopada – to dzień imienin ks. Andrzeja Dębskiego, który pomaga w naszej parafii oraz p. Andrzeja Tomkiela naszego Organisty, pamiętajmy o solenizantach w modlitwie;  

- w I czwartek miesiąca 2 grudnia - modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne
o godzinie 17.15.

- wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – 3 grudnia w piątek. Jest to także pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej oraz przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:45. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.

- Pierwsza sobota miesiąca przypada 4 grudnia. Zapraszamy na Nabożeństwo pierwszosobotnie wg nieco zmienionego programu: Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i medytacja tajemnicy różańcowej, następnie część różańca, litania do Matki Bożej i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Msza św. wieczorna będzie z niedzieli adwentowej, a naszą modlitwę zakończy Apel Jasnogórski.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św., będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na ten cel. Ofiary złożone na tacę będą natomiast przeznaczone na potrzeby archidiecezji.

W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy do modlitwy Akatystem ku czci NMP, który będzie śpiewany przez Scholę Matki Bożej Fatimskiej.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia i jak najlepszego przeżywania Adwentu!