Kapłan będzie stał przy bramie obok wejścia do dolnego kościoła, a my będziemy przejeżdżać od ul. Kraszewskiego
w kierunku ul. Sobieskiego. Ofiary zebrane przy poświęceniu będą przeznaczone na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu.

Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

W poniedziałek 29 lipca wspomnienie św. Marty, 31 lipca w środę wspomnienie św. Ignacego Loyoli, a 1 sierpnia w czwartek św. Alfonsa Marii Liguori.

We wtorek 30 lipca z katedry po mszy św. o godz. 6.00 wyrusza Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Możemy się zapisać do tzw. grupy złotej, która wspomaga pielgrzymów własnymi modlitwami i poleca im swoje intencje. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

W tym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca sierpnia. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. W sobotę po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc trzeźwości, zachęcamy do szczególnej abstynencji w tym miesiącu i do ofiarowania jej w konkretnej intencji.

W następną niedzielę ofiary na zebrane na tacę będą przeznaczone na KUL
i Centrum Pastoralno - Katechetyczne w Białymstoku.

Ks. Arcybiskup zadecydował o zmianach księży w naszej parafii. Dziś swoją ostatnią niedzielę w parafii przeżywa ks. Marcin. Od 1 sierpnia idzie jeszcze na urlop, a 25 sierpnia zostaje wikariuszem parafii św. Rocha. Dziękujemy ks. Marcinowi za jego pracę przez 11 lat w naszej parafii. Życzymy wielu łask Bożych i Bożego prowadzenia przez kolejne lata pracy duszpasterskiej