W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzili:

- wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej w poniedziałek 5 października

- wspomnienie NMP Różańcowej w środę 7 października,

W następną niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Nabożeństwo Eucharystyczne tzw. 40 godzinne Nabożeństwo. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i adoracji Pana Jezusa ukrytego pod postacią chleba. Kazania wygłosi nam ks. dr Ireneusz Korziński wicekanclerz Kurii Metropolitalnej Białostockiej. Msze św.: w niedzielę wg porządku niedzielnego, adoracja od godz. 13.00 do 18.00, w poniedziałek 12.10 o godz. 6.30, 9.00, 16.30 i 18.00., we wtorek 13.10 o 6.30, 9.00, 16:30-bierzmowanie i o godz. 18.00. Po ostatniej Mszy św. procesja wokół kościoła kończącą 40 godzinne Nabożeństwo.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe każdego dnia o godzinie 17.30 w naszym kościele. Do prowadzenia różańca zapraszamy nasze wspólnoty: w poniedziałki – Przyjaciół Oblubieńca, we wtorki Odnowę w Duchu Św., w środę Koła Żywego Różańca, w czwartki dzieci.

Przyjmujemy na wypominki, przygotowane kartki leżą na stoliku przy wejściu do kościoła. Zachęcamy do modlitwy za naszych zmarłych.

Od 1 do 15 października możemy głosować na różne projekty, które będą finansowane z Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 30 z ul. Orlej przygotowała dwa projekty. Zachęcamy też do głosowania na projekt zewnętrznego oświetlenia Muzeum Sybiru. Głosować można drogą internetową, a w sposób tradycyjny tylko w 4 miejscach w Białymstoku. Więcej informacji na naszej parafialnej stronie internetowej.

Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do wzięcia udziału w kampanii charytatywnej „Torba Samarytanka” prowadzonej na rzecz osób ubogich i najbardziej potrzebujących seniorów z naszego miasta i archidiecezji. Aby włączyć się w to dzieło wystarczy po Mszy Świętej zgłosić się do zakrystii w celu odebrania specjalnej torby, którą należy wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności, a następnie wypełnioną zwrócić do Parafii do następnej niedzieli.  Za każdy gest dobrej woli składamy serdeczne: Bóg zapłać!

Ukazał się październikowy numer "Dróg Miłosierdzia". Jego głównym tematem jest modlitwa różańcowa. Zachęcamy również do przeczytania artykułu ks. Ireneusza Korzińskiego na temat udzielania Komunii świętej na rękę, gdzie ks. Ireneusz wyjaśnia kontrowersje w tej sprawie.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy pięknej niedzieli i dobrego tygodnia!