Dziś spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI o godz. 17.00 w dolnym kościele.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

- święto błogosławionego Michała Sopoćki, patrona Białegostoku  w poniedziałek 28.09. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 przy domu Błogosławionego Michała przy ul. Złotej. Plan obchodów Dni patronalnych znajdziemy w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.  

- Święto św. Archaniołów: Gabriela, Michała i Rafała we wtorek 29 września,

- wspomnienie św. Hieronima w środę 30.09,

- wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus w czwartek 1 października, jest to także pierwszy czwartek miesiąca, modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne od godz. 17:15,

- wspomnienie św. Aniołów Stróżów w piątek 2 października, jest to pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Serca Pana po Mszy św. o godz. 6:30 i 18:00. O godz. 16:30 dodatkowa Msza św., na którą zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież. Kandydaci do bierzmowania z klas VII będą mieli swoje spotkania w pierwsze piątki miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00.

- W pierwszą sobotę miesiąca 3 października Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi  odbędzie się wg stałego programu: Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, medytacja o 17.35, po Eucharystii wieczornej część różańca, litania do Matki Bożej, i po błogosławieństwie Apel Jasnogórski.  

Nabożeństwa różańcowe, które  rozpoczynamy 1 października, będą odprawiane o godz. 17:30. Wyjątkiem będzie pierwsza sobota 3.10. Zapraszamy na różaniec wszystkich parafian, zwłaszcza dzieci i młodzież.

Wspólnota Oazowa naszej parafii zaprasza dzieci i młodzież na pierwsze powakacyjne spotkanie w piątek 2 października po Mszy św. o godz. 16:30 do salki na plebanię.

Pielgrzymka do Fatimy z naszej parafii przewidziana na listopad tego roku, zostaje przełożona na listopad następnego roku w związku z sytuacją epidemiologiczną w Europie. Koszty pozostają te same. Więcej informacji telefonicznie u ks. Łukasza.

Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona  w niedzielę, 4 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.