- wspomnienie św. Moniki 27 sierpnia w czwartek

- wspomnienie św. Augustyna 28 sierpnia w piątek.

- wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela 29 sierpnia w sobotę.

28 sierpnia będziemy pielgrzymować szlakiem bł. Michała Sopoćki. Msza św. w naszym kościele o godz. 18.00, a po niej pielgrzymowanie przez ul. Złotą, gdzie było miejsce zamieszkania ks. Sopoćki, do kościoła NSJ Zapraszamy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego do wspólnej wędrówki i modlitwy.

Od 36 lat z okazji Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przypadającego 8 września pielgrzymujemy pieszo do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. W ostatnich latach w tej archidiecezjalnej pielgrzymce uczestniczyło nawet 11 tysięcy wiernych. W tym roku, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, pielgrzymka w dotychczasowej formie niestety nie może się odbyć. Zachęcamy jednak do indywidualnego pielgrzymowania w dniu 5 września br., zarówno pieszego jak i za pomocą środków transportu, zachowując przy tym obowiązujące zasady bezpieczeństwa epidemicznego. Msze św. dla pielgrzymów w Sanktuarium w Krypnie w sobotę, 5 września br., będą odprawione o godz. 16:00 oraz 18:00. Istnieje również możliwość nawiedzenia Sanktuarium Matki Bożej w dniach od 5 do 8 września br. Program nabożeństw znajduje się na stronie internetowej Sanktuarium w Krypnie.    

Apostolstwo Trzeźwości naszej Archidiecezji zaprasza na tegoroczne rekolekcje prowadzone przez oo. kapucynów z zakroczymskiego Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości, które odbędą się: I seria w parafii św. Kazimierza w Białymstoku w dniach 28-30 sierpnia; II seria w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach w dniach 11-13 września. Obydwie serie rekolekcji rozpoczynają się w piątek Mszą św. o godz. 18.00. 

Ruszyła 12 edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin u progu nowego roku szkolnego. W odpowiedzi na kryzys związany z epidemią koronawirusa, w tym roku akcja została rozszerzona o działania związane z zapewnieniem dzieciom dostępu do komputerów niezbędnych do nauki zdalnej. Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister i/lub przybory szkolne (zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne), a następnie dostarczyć je do parafii lub biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32 w Białymstoku, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00. Można również dokonać wpłaty na konto białostockiej Caritas – nr dostępny na stronie www.caritas.bialystok.pl, z dopiskiem „Tornister”. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na zakup dodatkowych laptopów do nauki zdalnej dla dzieci z rodzin potrzebujących lub uzupełnienie tradycyjnych wyprawek.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.