Dziś przypada także 100 rocznica Bitwy warszawskiej czyli tzw. Cudu nad Wisłą. W naszych modlitwach pamiętamy o naszej Ojczyźnie i o wszystkich, którzy walczyli w jej obronie.

Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpoczynamy w niedzielę 16 sierpnia. W ramach kursu przewidziana jest Msza św. o godz. 18.00 oraz prelekcja w dolnym kościele. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Zapraszamy osoby przygotowujące się do małżeństwa do uczestnictwa w kursie.

Koncert organowy w naszym kościele, w ramach Podlaskich Koncertów Organowych odbędzie się również w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00. Wystąpi warszawska artystka p. Urszula Grahm. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Zbiórka do puszek na pomoc mieszkańcom Bejrutu, poszkodowanym w wyniku eksplozji materiałów wybuchowych zostanie przeprowadzona jutro 16 sierpnia.

Msza św. w 100-lecia Bitwy Białostockiej oraz sowieckiego mordu na mieszkańcach Białegostoku będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w niedzielę 16 sierpnia o godz. 18.00. Modlitwa i śpiew pieśni patriotycznych przy Krzyżu-Pomniku znajdującym się przy ul. Gen. Maczka odbędzie się tego samego wieczoru o godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy za mieszkańców naszego miasta pomordowanych w wojnie polsko-bolszewickiej.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego świętowania!