W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

- wspomnienie św. Wawrzyńca diakona i męczennika, w poniedziałek 10 sierpnia.

- wspomnienie św. Klary we wtorek 11 sierpnia

Dzień Objawień Fatimskich w czwartek 13 sierpnia – Zapraszamy do wspólnej modlitwy wg następującego programu:

- godz. 6:30 Msza św., po niej  Różaniec: Tajemnice radosne,

- godz. 16:30 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec: Tajemnice światła, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

- godz. 17:30 – Różaniec: Tajemnice bolesne,

- godz. 18:00 - Msza św., a po niej Różaniec: Tajemnice chwalebne oraz  Procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej i zakończenie nabożeństwa. Cały program znajdziemy w gablocie oraz na naszej parafialnej stronie internetowej.

- wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego w piątek 14 sierpnia

Uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy obchodzili w sobotę 15 sierpnia. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św. W tym roku jest to także 100 rocznica Bitwy warszawskiej czyli tzw. Cudu nad Wisłą. W naszych modlitwach pamiętamy o naszej Ojczyźnie i o wszystkich, którzy walczyli w jej obronie.

Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpoczynamy w niedzielę 16 sierpnia. W ramach kursu przewidziana jest Msza św. o godz. 18.00 oraz prelekcja w dolnym kościele. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Zapraszamy osoby przygotowujące się do małżeństwa do uczestnictwa w kursie.

Koncert organowy w naszym kościele, w ramach Podlaskich Koncertów Organowych odbędzie się również w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00. Wystąpi warszawska artystka p. Urszula Grahm. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Zbiórka do puszek na pomoc mieszkańcom Bejrutu, poszkodowanym w wyniku eksplozji materiałów wybuchowych zostanie przeprowadzona w następną niedzielę  16 sierpnia.

Msza św. w 100-lecia Bitwy Białostockiej oraz sowieckiego mordu na mieszkańcach Białegostoku będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w niedzielę 16 sierpnia o godz. 18.00. Modlitwa i śpiew pieśni patriotycznych przy Krzyżu-Pomniku znajdującym się przy ul. Gen. Maczka odbędzie się tego samego wieczoru o godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy za mieszkańców naszego miasta pomordowanych w wojnie polsko-bolszewickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!