Kapłan będzie stał przy bramie obok wejścia do dolnego kościoła, a my będziemy przejeżdżać od ul. Kraszewskiego w kierunku ul. Sobieskiego. Ofiary zebrane przy poświęceniu będą przeznaczone na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu. Organizatorzy „akcji św. Krzysztof” zachęcają, by jako dziękczynienie ofiarować 1 grosz za każdy przejechany szczęśliwie w tym roku kilometr.

Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

- wspomnienie św. Marty w środę 29 lipca,

- wspomnienie św. Ignacego Loyoli w piątek 31 lipca,

- wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguori w sobotę 1 sierpnia, jest to także rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego oraz pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na  Nabożeństwo pierwszosobotnie wg stałego programu: Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, medytacja o 17.35, po Eucharystii wieczornej część różańca, litania do Matki Bożej, i po błogosławieństwie Apel Jasnogórski.

1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc trzeźwości, zachęcamy do szczególnej abstynencji w tym miesiącu i do ofiarowania jej w konkretnej intencji.

W następną niedzielę ofiary na zebrane na tacę będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno - Katechetyczne w Białymstoku.

W tym roku z racji na stan pandemii koronawirusa 28. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna w tradycyjnej formie się nie odbędzie. Wielkim pragnieniem organizatorów jest jednak, aby 28. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, choć z ograniczeniami, ale zapisała się w tradycję naszego pielgrzymowania. Dlatego w tym roku przez teren wileńszczyzny od granicy białorusko-litewskiej wyruszą kapłani i klerycy wraz z obsługą pielgrzymki. Wszystkich pielgrzymów zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki wilenska.bialystok.pl.

Dnia 24 sierpnia br. organizowany jest wyjazd autokarowy z Białegostoku do Wilna, aby powitać pielgrzymów. Będzie też możliwość uczestnictwa w Mszy św. o godz. 16:00 w Ostrej Bramie. Wszelkie szczegóły i zapisy na wyjazd tylko i wyłącznie drogą mailową lub pod numerem telefonu +48 579 553 753

Na prośbę parafian przypominamy, że ciągle obowiązuje nas reżim sanitarny, dlatego przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych w kościele.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli