Podczas Mszy św. o godz. 12.00 oraz podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 13.00 będziemy przeżywali Uroczystość I Komunii świętej. Pamiętajmy o dzieciach I komunijnych i ich rodzinach w naszych modlitwach. Podobne uroczystości będą się odbywały także w następną niedzielę.

Trwa Oktawa Bożego Ciała o godz. 18.00 wraz z Nieszporami Eucharystycznymi i Nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Zakończenie Oktawy w czwartek 18 czerwca podczas Mszy św. o godz. 16.30 i 18.00 z poświęceniem wianków z kwiatów i ziół oraz błogosławieństwem dzieci przez włożenie rąk kapłanów. Po Mszy św. o godz. 18.00 Nieszpory Eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. 

Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego przypada w środę 17 czerwca.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy przeżywali w piątek 19 czerwca, Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. W ten dzień nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi przypada w sobotę 20 czerwca. Zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17:30 i na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00.

W następną niedzielę do puszek będą zbierane ofiary na potrzeby KUL-u i Centrum Pastoralno-Katechetycznego w Białymstoku.

Czerwiec to czas, w którym księża otrzymują nowe zadania od Ks. Arcybiskupa. W tym roku dotyczy to dwóch naszych księży: 

- ks. Adam Szczesiul został mianowany proboszczem parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Hołodolinie, obejmie urząd proboszcza 28 czerwca, zatem za tydzień w niedzielę 21 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 oficjalnie  podziękujemy ks. Adamowi za jego 7 letnią pracę w naszej parafii.

- ks. Łukasz Żuk po roku pracy w naszej parafii został mianowany dyrektorem Domu Księży Emerytów w Białymstoku. Swoją pracę w naszej parafii zakończy 24 sierpnia. Obu księżom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ich piękną pracę.

Do naszej parafii zostali skierowani:

- ks. Marek Lipiszko, wikariusz z parafii św. Wojciecha oraz ks. Radosław Garbecki wikariusz z parafii św. Floriana w Białymstoku. Rozpoczną pracę duszpasterską wśród nas 25 sierpnia.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!