W tym tygodniu przypadają:

- Wspomnienie św.  Jadwigi Królowej w poniedziałek 8 czerwca,

- Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w czwartek 11 czerwca.  Msze święte według porządku niedzielnego. Procesja wokół naszego kościoła do 4 ołtarzy po Mszy św. o godz. 10:30. Ksiądz Arcybiskup Metropolita zadecydował, że Uroczysta Msza święta przy Katedrze oraz procesja miejska z Katedry do kościoła św. Rocha jednak się odbędą. Zezwolił przy tym na procesje w kościołach położonych blisko centrum miasta. Stąd też mamy wybór, możemy iść do Katedry, bądź uczestniczyć w naszej lokalnej procesji Bożego Ciała. W Boże Ciało po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00, jest to dzień wieczystej adoracji w naszej parafii, zapraszamy do indywidualnej adoracji Pana Jezusa. Od piątku Oktawa święta Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 18.00 Nieszpory Eucharystyczne i nabożeństwo czerwcowe.

- wspomnienie św. Antoniego z Padwy w sobotę 13 czerwca, jest to dzień objawień fatimskich. Zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17:30 i na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00 wraz z Nieszporami i nabożeństwem czerwcowym.

I komunie w naszej parafii będą miały miejsce w czerwcu w niedziele 14 i 21 czerwca o godzinie 12.00 i 13.00.  Chrzty w te niedziele będą wyjątkowo o godz. 10.30. Pierwsza spowiedź dzieci oraz spowiedź ich rodziców w soboty poprzedzające uroczystość Pierwszej komunii czyli 13 i 20 czerwca: pierwsza grupa o godz. 9:00, druga o godz. 10:00.

Rocznica I  komunii św. będzie w naszym kościele 28 czerwca o godz. 10.30

Jak wynika z przepisów wydanych przez Radę Ministrów nie ma już limitów obecności osób na nabożeństwach w kościele, powinniśmy za to mieć zakryte usta i nos. Nie jest też wymagany odstęp 2 metrów od siebie, ale zachęca się, by go zachować. Na nabożeństwach poza kościołem jeśli nie mamy na twarzy maseczki powinniśmy zachować odstęp 2 metrów od innych osób.

W następną niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar na nasze Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne. Ksiądz Rektor dr Marian Strankowski skierował do nas odezwę z tej okazji. Oto jej ostatni akapit, całość znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przed kościołem:

„Wskutek trwającej pandemii nie odbyła się majowa zbiórka ofiar na tacę na potrzeby AWSD. Mając świadomość, że w obecnym czasie parafie przeżywają trudności materialne, ośmielam się jednak prosić o wsparcie naszego Seminarium podczas zbiórki w najbliższą niedzielę 14 czerwca 2020 roku. Ufam głęboko, że nasi Dobroczyńcy mają tak wielkie serce, że nie zapomną o Seminarium i będziemy mieli środki, aby dalej prowadzić dzieło formowania przyszłych kapłanów. Zasoby finansowe są potrzebne zarówno na bieżące codzienne wydatki, jak również na uruchomienie ośrodka formacji wstępnej dla tzw. roku propedeutycznego, który, jak ufamy, rozpocznie swoją działalność już od września. Za złożone ofiary składam serdeczne podziękowanie. Zapewniam również o naszej stałej modlitwie w intencji wszystkich naszych Darczyńców”.

Ukazał się nowy numer Dróg Miłosierdzia, zachęcamy do wzięcia czasopisma ze stolika i lektury ciekawych artykułów.