Przypominamy o kończącym się czasie spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Pozostał jeszcze tylko tydzień, do Uroczystości Trójcy Świętej, którą będziemy obchodzili w następną niedzielę.

W tym tygodniu:

- Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, II dzień świąt Zesłania Ducha Św. - 1 czerwca w poniedziałek.  Msze św. o godz. 6:30, 9:00, 16:30 i 18:00. Jest to także Dzień Dziecka, polecamy w modlitwach Panu Bogu wszystkie dzieci. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie odprawiane w naszym kościele każdego dnia po Mszy św. wieczornej. W poniedziałek zapraszamy wszystkich parafian na wspólną modlitwę do Ducha Św.. po wieczornej Eucharystii
i nabożeństwie czerwcowym.

- Wspomnienie św.  Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników w środę 3 czerwca.

- Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w czwartek 4 czerwca, jest to I czwartek miesiąca. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne od godz. 17.15.

- I piątek miesiąca, 5 czerwca - dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i wieczornej.

- I sobota miesiąca 6 czerwca, nabożeństwo I sobotnie wg stałego programu: Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, medytacja o 17.35, po Eucharystii wieczornej część różańca, litania do Serca Pana Jezusa, i po błogosławieństwie Apel Jasnogórski.

28 maja weszło w życie nowe rozporządzenie ks. Arcybiskupa. Jak wiemy, nie ma już limitów obecności osób na nabożeństwach, dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej w kościele została pozostawiona tylko w niektórych przypadkach do końca czerwca. Całość dokumentu znajdziemy w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii. Stosujmy się do przepisów sanitarnych.  

Po konsultacjach z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych informujemy, że I komunie w naszej parafii będą miały miejsce w czerwcu w niedziele 14 i 21 czerwca o godzinie 12.00 i 13.00.  Chrzty w te niedziele mogą być wyjątkowo o godz. 10.30.

28 czerwca o godz. 10.30 zapraszamy dzieci i rodziców na I rocznicę komunii św. Pierwszą komunię świętą w roku 2021 planujemy na niedzielę 16 maja.

W tym roku nie będzie miejskiej procesji Bożego Ciała, w związku z tym planujemy procesję Eucharystyczną do 4 ołtarzy na placu kościelnym w naszej parafii. Procesja rozpocznie się po Mszy św., o godz. 10.30, a po procesji przewidziana jest Msza św. o godz. 12.00. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy nasze wspólnoty: Przyjaciół Oblubieńca, Odnowę w Duchu Św., Koła Żywego Różańca oraz Ministrantów.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!