Rozpoczyna się dziś Tydzień Miłosierdzia, dziękujemy Panu Bogu za wszystkich, którzy pomagają i służą drugiemu człowiekowi, zwłaszcza w dzisiejszej sytuacji. Modlimy się dziś szczególnie za Caritas - organizację kościelną, dzieło pomocy ludziom potrzebującym. Dziękujemy naszym parafianom za jałmużnę wielkopostną, wsparcie osób starszych, medyków, a także za wsparcie potrzeb parafii.

W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywali:

- Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski w czwartek 23 kwietnia

- Uroczystość św. Jerzego, głównego patrona Archidiecezji Białostockiej w piątek 24.04

- Święto św. Marka Ewangelisty, w sobotę 25 kwietnia. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o naszym ks. Marku w dniu jego imienin.

Od jutra (20 kwietnia) wchodzą w życie nowe zarządzenia dotyczące udziału wiernych w nabożeństwach. W naszym kościele podczas nabożeństw będzie mogło przebywać 46 osób, z zachowaniem przepisów sanitarnych. W mocy pozostaje dyspensa ks. Arcybiskupa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. w kościele, zachęca się do modlitwy poprzez media. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach poprzez naszą parafialną stronę internetową www.mbfatimskiej.archibial.pl

Nabożeństwo Drogi światła będzie celebrowane w naszym kościele w poniedziałek o godz. 19.00. Poprowadzi ją ks. Kamil Dąbrowski, zapraszamy do udziału poprzez transmisję internetową.

Z racji na sytuację w kraju I Komunia święta w naszej parafii oraz Sakrament bierzmowania zostaną przeniesione na inne terminy. Jeśli dzieci i młodzież wrócą do szkół i nie będzie innych zaleceń planujemy I Komunię świętą w niedzielę 20 września o godz. 10:30 i 12:00, a Sakrament bierzmowania we wtorek 13 października o godz. 18:00.

Wszystkim modlącym się z nami życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!